• Botoks / Dolgu

  Botoks; "Clostridium botulinum" isimli bakteriden elde edilen tıbbi bir proteindir. Bu protein, aslında çok uzun zamandır göz ve nörolojik hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Kırışıklıkları gidermek amacıyla ise 10 yıldır güvenli ve başarılı bir şekilde kozmetikte kullanıma girmiştir.

  Botoks ile kırışıklık ve deride ki çizgiler geçici süre yok edilir. Botoks tedavisinin etki süresi 4-6 ay civarındadır. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu süreyi yaş ve uygulanan bölgenin durumu etkilemektedir. Hamile veya emziren bayanlar dışında hemen hemen herkes botoks işlemi yaptırabilir.

  Oldukça kısa süren botoks işlemi, kazayağı, alın, boyun, kızgınlık çizgisi, kaş kaldırmak için, terlemeyi önlemek için kullanılabilir. Uygulama süresi 10-15 dakikadır. İşlem sonrası bir acı ve sızı hissedilmez. Hastalar uygulama sonrası hemen normal iş hayatına dönebilir. Botoksun uygulandığı gün spora, kuaföre veya saunaya gidilmemesi önerilir ayrıca 3 gün havuza gidilmemelidir. Aynı gün uyku pozisyonuna dikkat edilmeli yüz üstü yatılmaması gerekmektedir. Botoksun tam etkisi 5 ile 7 gün arasında tamamen görülür.

  DOLGU:

  Hyalüronik asit derinin temel elemanlarından biridir. Yaşlanma ile birlikte cildin hyalüronik asit içeriği azalır ve cildin su tutma kapasitesi düşer. Hyalüronik asit enjeksiyonundan sonra doğal bir görünüm sağlanır. Dudak dolgusu ve yüz dolgusu, kırışıklıkların tedavisinde hızlı ve kolay uygulanması nedeniyle öğle yemeği tatilinde yaptırıp günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

  Çok ince bir iğneyle hiyalüronik asit preparatı deriye enjekte edilir. Uygulama süresi ortalama 15 dakika sürer. Ağrı eşiği düşük kişilerde lokal anestezik kremlerin uygulanmasıyla oldukça konforlu bir şekilde işlem tamamlanır. Uygulama bölgesinde kişinin cilt tipine bağlı olarak geçici hafif kızarıklıklar oluşabiliyor. Genellikle art arda 2 seans olarak uygulanır. İlk kez yapılıyorsa 2 veya 3 hafta sonra tamamlayıcı bir seans daha gerekebilir.  Uygulamadan hemen sonra etki gösterir. Uygulama sonrası 1 yıla kadar kalıcı olur ve bu sürenin sonunda tekrarlamak gerekir. Herhangi bir ön test yaptırmanıza gerek yoktur. Ancak uygulayan kişinin uzman ve tecrübeli olması önemlidir.

  BOTOKS VE DOLGU ARASINDAKİ 6 FARK

  *Herşeyden önce belirtmeliyiz ki botoks ve dolgu birbirinin alternatifi olan uygulamalar değildir. Sıklıkla birlikte uygulanıp etkili sonuçlar alınmaktadır.

  Bu iki uygulama da gençleştirici özelliği, uygun fiyatlı oluşu, hızlı uygulanan bir yöntem olması gibi nedenlerle giderek popülerleşmektedir.

   

  BOTOKS :

  *Botoks, Clostridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilen ilaçtır

  *Bir kası kastığımızda oluşan kırışıklıklar için botoks yapılır

  *Kasları gevşetir, kırışıklıkları engeller

  *Etkisi 3 günde başlar, 10 günde oturur *

  *Etkisi ortalama olarak 4 ila 6 ay sürer

  *En yaygın kullanıldığı bölgeler: kaş çatma çizgileri, alın çizgileri ve göz kenarı kırışıklıklarıdır.

   

  DOLGU :

  *Dolgu, hiyalüronik asitten oluşan bir jeldir

  *Herhangi bir kası kasmaksızın oluşan kırışıklıklar için dolgu yapılır *Dolgu, hacim arttırır ve boşlukları doldurur

  *Etkisinin %80’i hemen, %100’ü 10 gün içinde tamamlanır

  *Etkisi türüne göre ortalama olarak 6-24 ay sürer

  *En yaygın kullanıldığı bölgeler: Dudak burun arası kırışıklıkları, dudak köşesi kırışıklıkları, dudak üstü çizgiler, dudak dolgunlaştırma, yanak doldurma, gözaltı çukurluk ve morlukları

Hizmet Vermeye Hazırız!

E-Bülten Kayıt Formu

Kampanyalardan Haberdar Ol!