• KALICI MAKYAJ

  Kalıcı Makyaj Nedir?

  Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle "mikro-pigment uygulaması" mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. Bu alerjik olmayan renkler özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümünü korur. Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratılabileceği gibi bazı ufak kusurlar kapatılabilir veya şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm elde edilmiş olunur.

  Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

  Kalıcı makyaj parlak ve yüzeysel görünen normal makyaja oranla daha doğal görünür. Bunun yanı sıra makyajı tazeleme, yenileme, ekleme gibi dertler ortadan kalktığı gibi zaman ve para tasarrufu da sağlar. Bu nedenle hemen herkese uygun olmasına rağmen, özellikle bu yöntemi kullanması tavsiye edilenler aşağıda liste halinde verilmiştir:

   

  - Zamanı kısıtlı, çalışan kadınlar,

  - Seyrek, çok açık renk ya da yarım kaşları olan kadınlar,

  - Hassas gözleri olan kadınlar,

  - Seyrek kirpikleri olan kadınlar,

  - Lens kullanan kadınlar,

  - Göz bozukluğu olan kadınlar,

  - Kozmetik ürünlerine alerjisi olan kadınlar,

  - Artrit hastalığı veya titreyen elleri olan kadınlar,

  - Genellikle stresli veya ağır işleri olan kadınlar,

  - Atletler, sporcular,

  - Profesyonel hayatta sürekli iyi görünmek zorunda olanlar,

  - Hastalık, kemo-terapi gibi tedavilerden sorunları olan kadınlar,

  - Yüzlerinde bulunan asimetrik hatlardan kurtulmak isteyenler,

  - Dağılmayan makyajın avantajını kullanmak isteyen kadınlar.

  Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için yüzeysel anestezi ve yağlar kullanılabileceği gibi, bir doktor ya da dişçi gözetiminde lokal anestezi de yapılabilir. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 2-3 saat kadardır. Bir set mikro steril iğne, kalıcı renk karışımına batırılarak kişinin istekleri doğrultusunda cilde uygulanır. Taze renk, iğneler vasıtasıyla cildin üst tabakasına zerk edilir. Dövme uygulamasının aksine, cilt hafifçe kaldırılarak renk uygulandığından, daha ağrısız gerçekleşir. Uygulama sonrasında çoğu kişi normal hayata derhal devam edebilir. Uygulamanın tam anlamıyla kalıcı olması bazı şeylere dikkat edilmesini gerektirir. Güneşin UV ışınlarına fazla maruz kalmak ya da solaryum seansları, cildin fazla kuru olması, bazı uyuşturucular ve sigara kalıcılığı olumsuz yönde etkileyen faktörlerdir. Alfa- hidroksi, retin-a ve glikolik asit, kalıcı makyaj uygulanan bölgelerden uzak tutulması gereken maddelerdir. Aksi halde etki azalabileceğinden belli sürelerde ekstra bakım gerekebilir. Göz kapaklarına güneş korumalı krem kullanmak, eye-liner uygulanmış gözlerde güneş gözlüğü takmak, dudaklara koruyucu sürmek gibi bazı önlemler makyajın kalıcılığını artıracaktır. .

  Kalıcı Makyaj Güvenli mi?

  Gereken özen gösterilir ve temizliğe önem verilirse güvenlidir. Kullanılan pigmentlerin (renklerin) tümü doğaldır. Kullanılan malzemenin tek kullanımlık steril malzemeler olması gerekir. Böylece ortamdan herhangi bir hastalığın bulaşma riski sıfırlanır. Her seansta tek kullanımlık cerrah eldivenleri kullanılmalıdır. Uygulama öncesi tüm temizlik gerekleri yerine getirilmişse riskler hemen hemen sıfırlanmıştır.

  KALICI MAKYAJ YAPTIRMANIZ İÇİN 14 SEBEBİNİZ…

  Kalıcı kaş uygulaması...

  - Seyrelmiş kaşları gür gösterebilir,

  - Bozuk kaş şekli kaş yayı vurgulanarak güzelleştirilebilir,

  - Kaşların yoğunluğu artırılabilir,

  - Tıbbi bir nedenle kaşı dökülenlere yeni kaş yapılabilir.

   

  Eye-liner uygulaması...

  - Fazla büyük gözleri normalleştirebilir,

  - Bitişik gözleri daha ayrık gösterebilir,

  - Küçük gözleri daha büyük gösterebilir,

  - İddiasız gözleri daha egzotik gösterebilir.

  - Dudak şekillendirme uygulaması...

  - Dudakları daha iyi tanımlayabilir,

  - Düzensiz dudak çevresini düzeltebilir,

  - Ruj ve parlatıcının "akmasına" mani olabilir,

  - Dolgun dudaklar sağlayabilir,

  - Yara izlerini gizleyebilir.

  - Dudaklara renk ve çevre çizgisi uygulaması...

  - Dudak şeklini vurgulayabilir veya değiştirebilir.

   

Hizmet Vermeye Hazırız!

E-Bülten Kayıt Formu

Kampanyalardan Haberdar Ol!